Viis nippi, kuidas saaksid värske lapsevanemana rohkem magada

Huviärataja: Lapsevanemaks saamine on imeline kogemus, ainult see tähendab väga vähe magamist. Kogusime siia viis nutikat nippi, mis aitavad sul lõpuks ometi kauem oma sooja ja mõnusa teki all uinuda. 

Lapsevanemaks saamine on imeline kogemus ning kuigi iga päev on täis seiklusi ja uusi avastusi, tähendab see ka väga vähe magamist. Millal sa said viimati oma tavalised kaheksa tundi magada? Kujutame ette su küünilist muiet, sest küllap sa mõtled, et oleksid rõõmus ka sellest poole üle, eks ole? Targasti planeerides ja asjatundjate mõne võrratu nipi abil on kõik võimalik. Kas oled valmis viimaks veidi kauem oma sooja ja mõnusa teki all olema?

 

1. nipp – magage vahetustega

Kuigi enamasti peavad isad hommikul tõusma ja tööle minema ning emad saavad oma pisikeste esimestel elukuudel nende juurde jääda, võite siiski igal võimalusel vahetustega magada. Üks teist võib lapse juurde jääda, kuni teine magab kõrvatroppidega teises toas. Imetamine on muidugi asi, mida suudab vaid üks vanematest, aga beebid ei olegi alati öösel ärgates näljased ja võib juhtuda, et emme saab sedasi siiski veidi kauem magada.

 

2. nipp – kasuta öösel abilist

Paljud paarid otsustavad lapsele ööseks hoidja võtta ja tegelikult on see väga hea võimalus mõlemal lapsevanemal veidi kauem magada. Keegi teine hoolitseb lapse eest ja seepärast ei pea sa millegi pärast muretsema, välja arvatud juhul, kui sa imetad – siis peab ilmselt siiski üks või kaks korda öö jooksul üles tõusma. Sellegipoolest saaksid nii palju rohkem magada, kui muidu õnnestuks. See võimalus võib küll olla rahaliselt kurnav, aga sa võid paluda enda või abikaasa vanematel või õdedel-vendadel sind vahel aidata ning võid hoidja võtta ka üheks või kaheks ööks nädalas – sellest on siiski tohutult abi.

 

3. nipp – lase beebil magada endaga samas toas või isegi samas voodis

Muidugi uinuks su beebi täiuslikus maailmas kohe esimesest ööst alates oma voodis, ärkaks öösel korraks, et veidi vett juua, ja jääks kohe jälle magama. Paraku me ei ela täiuslikus maailmas ja su beebi teab seda! Kui su beebi ei maga sinuga samas toas, kuuled tema ärkamisest palju hiljem kui siis, kui oleksid lähemal, ja ta jõuab seepärast täiesti üles ärgata. Pealegi pead alati üles tõusma, kui tahad talle pilgu peale heita. Samas voodis magamisel on palju eeliseid: laps tunneb sinu lähedust ja on rahulikum, sa ei pea ta rahustamiseks täiesti üles ärkama ja imetada saab ilma voodist üles tõusmata.

 

4. nipp – mine vara magama

Beebid jäävad tavaliselt väga vara magama ja kuigi sa tahaksid veidi aega iseenda jaoks, veeta aega oma elukaaslasega, vaadata telerist lemmiksaateid, vaadata veebis ringi ja sõpradega rääkida, oleks sul parem see unustada ja lihtsalt magama minna. Seda kõike jõuab siis, kui lapsed on suuremad, ja kui sul on võimalus paar tundi enne esimest äratust magada, peaksid seda kindlasti kasutama.

 

5. nipp – kasuta head madratsit

Kui kaks inimest magavad ühes voodis, on see tavalisele madratsile juba piisavalt koormav, aga lisa veel üks kuitahes väike inimene, ja olukord on katastroofiline. Tunned oma elukaaslase või lapse iga liigutust ja sa ei julge end liigutada, sest sa tead, et ka nemad tunnevad iga liigutust. Mäluvahuga ja eeskujulikult põrutusi summutavate omadustega hea madrats on just see, mida vajad, et kogu see seltskond su voodis saaks võimalikult rahulikult terve öö läbi magada. Ja et sa teaksid – me ei püüa sugugi su otsust mõjutada, aga oleme kuulnud, et Napsie meeldib väga beebidele!