Valmista isikupärane jõulupärg

Käes on jälle »see« aastaaeg  ja mis saab olla parem viis jõulutunde tekitamiseks, kui mitte mõnusal pimedal  detsembrikuu õhtul küünlavalgel väikest käsitööd nokitseda.

Siin on väike õpetus, kuids meisterdada kaasaegset jõulupärga paberipapi õitest.

Sul läheb vaja:

✘Kääre
✘Pärja põhjamaterjaliks puuoksi, ideaalis võiks pärg olla 30cm diameetriga
✘Dekoratiivseid »kunst« marju ja veel enda valitud kaunistusi.
✘Paberipappi (kuldset/ hõbedast)
✘Paberiliimi 

 

 

 

Esmalt vali välja värvid. Võid teha ühevärvilise, või hoopis vali välja oma lemmikud toonid, et luua äge »ombre« stiilis pärg.

Me kasutasime 2 A4 ühevärvilist heledat vanilje toonis paberipappi. Võid seda leida igast ehitus-või käsitööpoest.

1. samm.

Lõika kääridega välja lehekujulised tükid. Võid kasutada shablooni ja need esmaslt papile harilikuga joonistada, või kui oled hea kindla käega, lõika lihtsalt vabalt (umbes 7cm pikkused)- nii tuleb pärg isegi loomulikum.

 

 

2. samm

Keera lehed tagurpidi, värvimata pool ülespool ja tõmba õrnalt kääridega keskele triip. Põhimõtteliselt teed sinna murdekoha, et saaksid õrnalt lehekesi voltida, nii, et värvitud pool jääb sissepoole.

 

 3samm

Liimi lehed okste külge. Peale iga lehe paigladamist pärja külge, hoia sõrme peal, kuni tunned, et leht on kindlalt kinni ja liim tahenenud. Jäta iga lehe vahele vaba käega veidi ruumi ja aseta nad erinevate nurkade alla, et pärg näeks kena ja loomulik välja.

 

 

 4samm

Liimi või keri marjad ümber pärja. Ära karda lisada sinna veel ka midagi oma silma järgi, nii näeb pärg välja veel isikupärasem ja täidlasem.

 

Aseta pärg hästi nähtavasse kohta :)