Suvi läbi- aeg hakata produktiivseks

Pärast imelisi suvepäevi on aeg pöörduda tagasi pärismaailma. Uued väljakutsed, uued ülesanded ja uued sihid – kas oled valmis? Kui sa pole kindel, et selleks valmis oled, peaksid ehk oma magamisharjumustele rohkem tähelepanu pöörama. Uuringud on näidanud, et hea uni võib aidata sul olla produktiivsem ja eesmärke saavutada – kas tahad teada kuidas?

Magamine vähendab stressi

Stress on midagi, mida on tänapäeval keeruline vältida, nii et kui sul õnnestub sellest pääseda, on see kindlasti väga suur eelis teel eduni. Sa ehk ei teadvusta stressi tõelisi tagajärgi, kuid see hoiab sind tagasi – palju rohkem kui endale ette kujutad. See ei lase sul oma tööd hästi teha ning muudab eduni jõudmise palju raskemaks.

Rohkem und, vähem stressi!

Kui saad piisavalt kaua magada, muutub stressiga võitlemine palju lihtsamaks. Uuringud on näidanud, et unepuudus on üks levinumaid põhjusi, miks meie keha stressiseisundisse läheb. See omakorda tõstab vererõhku ja stressihormoonide tootmist ning muudab uinumise raskemaks – ja enne, kui arugi saad, oled nõiaringis. Tee kõik endast olenev, et stressi ennetada ning sinu produktiivsus tõuseb peagi – sõna otseses mõttes üleöö!

Uni parandab mälu

Kas oled hajameelne? Siis pole sa kindlasti oma töös või õpingutes eriti edukas. Kui sul kõik asjad pidevalt meelest lähevad, siis ilmselt pole sa väga produktiivne ning peaksid selle muutmiseks midagi ette võtma. Muidugi võid alustada kõige üleskirjutamisest, kuid see nõuab lisaaega ja -vaeva. Miks mitte lihtsalt oma mälu parandada?

Lase oma ajul olulisi seoseid luua!

Uuringud näitavad, et uni on mälu jaoks väga oluline, nii et piisavalt kaua magamine võib seda oluliselt parandada. Oluline protsess nimega mälu konsolideerimine toimub just siis, kui me magame; see aitab meie ajul luua seoseid sündmuste, aistiliste sisendite, tunnete ja mälestuste vahel. Nii et samal ajal, kui naudid tundidepikkust und, teeb sinu aju tööd mälestuste ja seostega, mis aitavad sul olla produktiivsemad – kõik võidavad.

Magamine muudab sind targemaks

Kõlab liiga hästi, et tõsi olla, eks ole? Tarkus, loovus ja innovaatilisus on muidugi imelised omadused produktiivsuse ja edukuse seisukohalt, nii et ehk on mõtet selle kallal vaeva näha. Uni võib seega tõesti aidata sul eksamit sooritada, olulise projektiga lõpuni jõuda või lihtsalt oma igapäevast elu paremini organiseerida.

Tee üks uinak ja ole töökam!

Uuringud on näidanud, et magamine, eriti lühikeste uinakute vormis, võib sinu meelt oluliselt värskendada – palju paremini kui kofeiin! Nii et kui soovid käesolevale ülesandele keskenduda ning endast parima anda, siis ehk oleks tark mõte esmalt veidi tukastada! Kõlab hästi, eks ole?

Uni vähendab depressiooniriski

Depressioon on kahjuks üks levinumaid meditsiinilisi seisundeid tänapäeva maailmas – ning üks, milles saame kindlad olla, on see, et depressioon ei muuda sind produktiivsemaks. Ükskõik kui palju sa ka ei üritaks – asjad lihtsalt ei õnnestu. Ja kui õnnestuvad, siis ilmselt vajad selleks oluliselt rohkem aega kui tavaliselt ning enamasti pole sinu tööl lisandväärtusi – sa pole lihtsalt võimeline seda lisasammu astuma.

Tunne end juba mõne tunniga paremini!

Tervislikud uneharjumused võivad aidata ka depressiooni puhul. Kuigi uni ei saa depressiooni muidugi ravida, on see kindlasti tõhus kerge depressiooni ennetaja või isegi selle sümptomite leevendaja. Suurepärane viis depressiooni ennetamiseks või sellest lahti saamiseks on piisavalt magada – igal ööl umbes 7 kuni 9 tundi!

m