Seitse lihtsat asja, mis su kohe üles äratavad

Kas sa ei kujuta oma hommikuid ette ilma suure kannutäie värske kohvita? Loomulikult on see maitsev ja lõhnab võrratult, aga kas sa teadsid, et hommikul ärkamiseks on ka paremaid võimalusi? Kogusime siia seitse parimat, mida peaksid proovima, kui tahad oma ärkamise veidi tervislikumaks ja loomulikumaks muuta.

 

1. Söö veidi puuvilja

Puuviljad on looduslikud suhkruallikad, mis annavad su organismile päeva alustamiseks vajalikku energiat, ja seepärast on need suurepärane valik hommikuseks suupisteks. Õunad on tõenäoliselt kõige tervislikum valik, seepärast soovitame sul igal hommikul ühe õuna süüa. See aitab sul mõnda aega tegutseda ja ei põhjusta hiljem veresuhkru järsku langust, mida muud liiki suhkrutega sageli juhtub.

 

2. Maiusta veidi šokolaadiga

Šokolaad hommikusöögiks – mis tore mõte! See ei ole võib-olla kõige tervislikum valik, aga sedasi on hea ärgata, kui vajad hommikul midagi hästi turgutavat. Kohe, kui selle suhu pistad, viib see su energiataseme lakke ja äratab üles palju kiiremini kui mingi kohv seda suudaks. Kas tahad siiski head sooja jooki? Joo kohvi asemel kuuma šokolaadijooki!

 

3. Mine valguse kätte

See võib tunduda enesestmõistetav, aga sa ei usuks, kui paljud veedavad oma hommikud pimedas. Nii võib olla lihtsam, sest ereda valgusega on tüütu kohaneda, kui alles ärkasid, aga tegelikult võib veidi valgust aidata sul kiiremini ärgata. Looduslik valgus on loomulikult parim, seepärast püüa minna päikese kätte, aga kui see ei ole võimalik, võid alati lambi põlema panna.

 

4. Söö tugevat hommikusööki

Võib-olla ei ole sul isu, aga korralik tugev hommikusöök äratab su kiiresti üles ja seepärast tasub seda kindlasti proovida. Toidul on hämmastavaid võimeid ning seetõttu vali häid ja kvaliteetseid toiduaineid, et pakkuda oma organismile kõike, mida see eesootavaks päevaks vajab. Kui vara hommikul ei õnnestu isu tekitada, proovi valmistada midagi imeliselt lõhnavat – ainuüksi see lõhn äratab su üles ja teeb hirmus näljaseks.

 

5. Liigu veidi

Selge, et see on viimane, mida sa hommikul teha tahaksid, aga liikumine on tõesti hea viis ärgata. Kena pikk tervisejooks või kiire jõutreening on mõlemad head ja kui sa ei leia jõudu intensiivseks treenimiseks, proovi veidi kergeid jooga- või venitusharjutusi – absoluutselt kõik sobib. Sellel on veel üks hea omadus – saad oma treenimise vara hommikul tehtud ja hiljem ei pea päeva jooksul selle pärast muretsema.

 

6. Käi duši all

Kas kujutad ette, kui kiiresti sa ärkaksid, kui keegi pritsiks sind külma veega? Kõlab veidi julmalt, kuid mõnus dušš tundub hoopis parem. See värskendab ja seab edukaks päevaks valmis ning seepärast tasub seda kindlasti proovida. Kui juba veest rääkida, aitab ka selle joomine sind äratada, seega joo kohe ärgates suur klaasitäis vett, et organismi veevarusid täiendada.

 

7. Kuula muusikat

Kui alustad hommikut lemmiklugude saatel rokkides, tuleb sellest kindlasti hea päev, eks ole? Võid valida äratuskella helinaks oma lemmikmuusikat ja kuulata seda edasi, kuni välja lähed. Vali kindlasti lood, mis on energilised ja loovad hea enesetunde, sest sa ei taha ju ainult ärgata, vaid ka end hästi tunda.