Kuidas kinkida emale üks meeldejääv (emade)päev

Juba peatselt saame tähistada emadepäeva ja kinkida sülega lilli, komme, kaarte ja kallistusi oma emale, vanaemale, aga miks ka mitte tädile, naabrinaisele või lemmikõpetajale – kõigile, kes on meile emalikku hoolt jaganud. See on päev ilusateks hetkedeks, naeruks ning tänulikkuseks. Kuidas tagada emale aga üks eriti mõnus ning meeldejääv emadepäev?

Panime pead kokku, et pakkuda sulle mõned ideed! Hommik loob kogu päeva meeleolu. Võib kõlada klišeena, aga kohv ja hommikusöök voodis on tegelikult midagi, mis erineb tõenäoliselt iga ema argipäevast.

Luba oma emal sel päeval natukene kauem mõnusalt voodis pikutada. Ärka enne teda, valmista kohv või tee ja ilus ning tervislik hommikusöök (nt ahjus tehtud võileivad või hoopis värsked pannkoogid moosiga – mmm!), pane vaasi kevadine lilleõis ja ongi väga armas üllatus ja atmosfäär eesseisvaks päevaks loodud.

Luba emal puhata. Haara kas või ainult selleks päevaks koduhoidja roll enda kätesse ja ära lase oma emal päev läbi koristada. Me teame, et see võib osutuda raskeks, kuna emadel on see harjumus aastatega juba nende pärisolemuseks saanud, aga vähemalt ürita. Hoolitse nõude eest, korista pärast sööki köök, pane pesumasin tööle (ja hiljem ka pesu kuivama!).

Miks mitte kinkida emale uus voodipesu või hoopis Napsie madrats? Emad ei raatsi sageli koduste aksessuaaride peale raha kulutada (kuna lastele on ju vaja üht ja teist ja kolmandat), aga tegelikult rõõmustavad nad selliste kinkide üle siiralt. Soeta ka mõnus aromaatne õhusprei, hea ajakiri ja loo emale oaas, kus ta saab mõnusalt lõõgastuda.

Veetke koos aega. Sest aeg on kõige väärtuslikum kingitus, mida üldse kellelegi teisele pakkuda saab. Seda ei saa osta ega müüa ja seda on kõigil piiratud koguses. Seega mõtle, millised tegevused su emale võiksid meeldida – ning tehke neid asju koos, terve perega!

Kas su emale võiks meeldida jalutuskäik looduses? Või koos aias tegutsemine? Mõned emad ihkavad minna suuremasse linna, et pisut šopata ja kohvikus istuda. Aga äkki on sul on hoopis mänguhimuline ema, kes rõõmustaks üliväga ühe koduse aaretejahi üle? Võta hetk ja mõtle, mis võiks tuua sära sinu ema silmadesse.

Jäädvustage hetki. Haara oma nutitelefon ja tee kas või päev läbi vahvaid pilte oma emast, selfie’sid, kus olete kõik peal ja miks ka mitte väikseid videosid! Pärast saad kogu materjalist kokku panna vinge foto- või videokollaaži, mis jääb seda ilusat päeva meenutama.

Võid broneerida ka fotosessiooni professionaalse fotograafiga. Minge loodusesse või kutsuge fotograaf hoopis endale koju.

Äkki on teil kodus mõnusalt suur voodi, kuhu terve pere kenasti peale mahub? Vabas ja koduses õhkkonnas tulevad ka ilusad, loomulikud ning ehedat emotsiooni väljendavad pildid. Mälestus, mis on mõeldud eeskätt teile endile!