Kuidas harjutada varakult magama minema?

Kas oled harjunud hilja magama minema? Kas hommikud on su päeva kõige hirmsam osa? Kas sa oled tõeline öökull, kellel on selle tõestuseks suured mustad rõngad silmade ümber? Võib-olla on aeg harjutada, kuidas minna varakult magama, mõnusalt öö läbi und näha ja ärgata igal hommikul värskelt ja reipalt! Õnneks on meil mõned nipid, mis võiksid aidata sul koos kanadega magama minna.

 

1. Hellita end hea madratsiga

Selge, et see on kulukas, aga tervise ja heaolu peaks alati esikohale seadma, eks ole? Hea madrats aitab sind nii, nagu seda teeks hea kaaslane – see ahvatleb su igal õhtul voodisse, selle puudutus paneb rõõmust nurru lööma ja see mähib end su ümber, kuni tunned end maailma kõige õnnelikuma inimesena. See on ka esimene, mida hommikul näed, seepärast hoolitse, et vaatepilt oleks kena!

 

2. Lõpeta õhtuti teleri vaatamine

Teleri vaatamine on kahtlemata tore, aga see sunnib hiliste öötundideni diivanil kössitama ilma erilise eesmärgi või mõtteta. Kui lõpetad teleri vaatamise, näevad su õhtud välja sellised: saad vara voodisse heita, et lugeda ja mõne lehekülje pärast uinuda või nautida voodirõõme abikaasa või kallimaga ja seejärel magada sügavalt ja rahulikult.  Nii või teisiti oled võidumees!

 

3. Ärka hommikul vara

Miks peaksid seda tahtma? Ärkamisel ei ole ju magama jäämisega midagi pistmist, eks ole? Vale! Kui ärkad hästi vara ja tegutsed hoogsalt õhtuni, kobid viimaks kindlasti varakult magama. Muidugi võib see olla esimestel päevadel veidi vaevaline, aga kui su sisemine kell kohaneb uue režiimiga, jääd magama isegi enne su jõmpsikaid! See ei pruugi kindlasti hea olla, aga selle mure jätame järgmiseks päevaks, eks ole?

 

4. Loe hea une kasulikkusest

Veel parem oleks lugeda tagajärgedest, mida toob kaasa halvasti või vähe magamine! Muuhulgas leiad sealt midagi sellist toredat, nagu halvenenud ajutegevus, nõrgenenud immuunsüsteem, suurem õnnetusterisk, kehakaalu tõus, depressioon ja kahjuks veel palju muud sellist. Vähene magamine ei tasu kuidagi ära.

 

5. Väldi õhtul söömist, treenimist ja muud ergutavat

Kõik need koormavad organismi ülesannetega ja takistavad seepärast uinumist või unisemaks jäämist hiliste öötundideni. Kui tahad trenni teha, süüa šokolaadi või juua klaasikese veini, tee seda vähemalt 2–3 tundi enne magamaminekut. Muidugi võid ka end täis juua, oodata mõne tunni, et alkohol tõesti mõjuma hakkaks, ja siis voodis teadvuse kaotada. Paraku on sellel meetodil palju väga ohtlikke kõrvalmõjusid, rääkimata sellest, et purjuspäi magades on alati uni väga vilets!

 

6. Koosta õhtune kava

Näiteks söö õhtusööki kell 19.00, vaata telerist oma lemmiksaadet 20.00, kui sa tõesti tahad seda teha, sea kõik järgmiseks päevaks valmis kell 21.30, mine duši alla 21.45, pese hambaid 21.57, mine voodisse ja ava hea raamat kell 22.00 ning juba 22.15 oledki igal ööl sügavalt uinunud. See võib tunduda liiga lihtne, aga õhtune kava aitab tõesti su kehal ja vaimul harjuda õhtul mingil kindlal kellaajal aeglaselt välja lülituma. Head ööd, unimüts!