Hommikuinimene olla on lihtsam, kui sa arvata oskad

Lõpeta oma snooze-nupuga maadlemine ja proovi neid 7 nippi:

 

Nr 1: Maga piisavalt

Tähtsad asjad esmalt! Võimatu on ärgata värske ja puhanuna peale nelja-tunnist und (kui sa just ei ole puhkusel ja lihtsalt liiga elevil, et üldse magada). Et alustada oma tavapärast esmaspäevast hommikut meeldivalt, vajad selleks ilmselgelt eelnevalt piisavalt und.

Enamikele inimestele on piisav uni umbes 8-9 tundi. Sa võid vajada veidi rohkem või vähem, oma vajaduse saad teada lihtsalt proovides. Mõtle ja analüüsi, kui puhanud ja produktiivsena sa ennast peale vastavat tundide arvu tunned.

 

Nr 2: Kuula oma lemmik muusikat

Muusika on alati tõeline elupäästja, seega aitab see sind kindlasti ka hommikuti. Proovi asendada äratuskella peale ärkamine mõne oma lemmikpalaga. Nii alustad hommikut naeratusega ja hoiad tuju üleval. Kasuta hea muusika mõju terve hommiku vältel - kuula seda hambaid pestes, riideid valides ja hommikust süües.

 

Nr 3: Mine dušši alla

Isegi, kui oma soojadest pidžaamadest välja hüppamine ja dušši alla minek ei pruugi sulle esialgu kuigi hea idee tunduda, on dušš parim viis hommikuti ärkamiseks. Lisaks võtab see aega vaid mõne minuti. Hommikune dušš äratab sind kohe kindlasti üles ja annab korraliku energialaengu terveks päevaks.

 

Nr 4: Valmista endale maitsev ja tervislik hommikusöök

Tead juba kindlasti, et hommikusöök on kõige olulisem toidukord päevas, aga kui tihti võtad sa tegelikult aega, et hommikuti midagi korralikult süüa? See ei ole ainult tõhus viis, kuidas hommikul erksaks saada, vaid ka suurepärane meetod oma kehakaalu kontrolli all hoidmiseks. Kui sul on tõepoolest kiire, siis on lahenduseks tervislik smuuti, mille koostisosad saad kõik eelneval õhtul juba ette valmistada. Nii tuleb sul hommikul komponendid lihtsalt kokku segada ja söök ongi valmis.

 

Nr 5: Võta vabalt

Hommikune varajane ärkamine on alati raskem kui õhtune tulede kustutamine. Ära piina end ega hakka oma harjumusi järsku ja drastiliselt muutma, ärgates üleöö näiteks tunnike varem. Proovi hoopis panna äratus iga päev viie minuti kaupa varasemaks. Nii on sul palju mõnusam uue ärkamisajaga harjuda.

 

Nr 6: Lõpeta äratuskella edasi lükkamine

Sulle võib ju tunduda, et snooz-nupp ehk äratuskella edasilükkamine on hommikuti su suur sõber, sest annab veel mõned magusad lisaminutid magamiseks, kuid tegelikkuses põhjustab see hoopis lisasegadust ja kaost. Miks nii? Sest väga tihti leiad end järsku olukorrast, kus sul on aega vaid 15 minutit, et uksest välja saada. See on ka meile teada-tuntud vaenlase kaasosaline. Alarm ehmatab sind igal korral üles, arvestamata su unetsüklit. Snooze-nupp vaid võimendab tekkinud pahurust, muutes su hommikul totaalselt zombiks.

 

Nr 7: Planeeri hommikuteks põnevaid asju

Kui hommikud on alati kõige piinarikkam aeg su päevast, siis oleks ehk aeg planeerida ärkamise ajaks midagi lõbusat. Siis on sul midagi põnevusega oodata ja voodist välja hüppamine on oluliselt lihtsam. Mis iganes see ka poleks, las see olla midagi sellist, mis sind tõepoolest innustab ärkama ja teki alt välja ronima. Äkki on see mediteerimine, jooga, uudiste jälgimine, Facebooki minek, kohvi joomine või sõpradega ühine hommikusöök....

 

 

Näed siis, pole ju üldse keeruline? ;)