Eriti edukate inimeste kaheksa hommikust tegevust

Öösel on tähtis hästi magada, aga hea hommik on täpselt sama tähtis! Edukad inimesed teavad seda ja seepärast peavad nad kinni kindlatest hommikustest harjumustest, mis aitavad neil soovitud tulemusi saavutada. Kas tahad ka edukaks saada? Kas tahad muuta hommikud tõhusamaks? Kas oled hoopis tüdinud sellest, et tormad välja liiga hilja, näljaselt, oma pidžaamas ja hambapasta jäljed üle näo? Loe, kuidas saaksid seda õigesti teha!

 

Peatu korraks

Mida? Kas hommikuti ei peagi ringi jooksma, muretsema hilinemise pärast ja tundma, kuidas olukord on täiesti kontrolli alt väljas? See ei pea nii olema! Kui ärkad küllalt vara, on sul paar minutit aega end rahulikult koguda ja uueks päevaks valmistuda.

 

Maga piisavalt

See on tegelikult rohkem õhtune, kui hommikune harjumus, aga selle mõju näed peamiselt hommikul. Igal juhul mine magama nii vara, et jõuaksid vähemalt kaheksa tundi magada – see laseb sul hommikul end hoogsalt käima lüüa ja igat uut päeva nautida.

 

Korista kodu kolast puhtaks

Taas ei ole see rangelt hommikune harjumus, aga muudab siiski su hommikud lihtsamaks. Kas mõtled, mida selga panna? Kas sa ei leia kingi üles? Kas otsid oma meigitarbeid? Kuidagi ei leia oma lemmikkaussi hommikuhelvestele? Kui kodus on vähem liigset kola, on sul hommikul lihtsam ja saad tõhusamalt tegutseda.

 

Alusta kõige raskematest asjadest

Me kõik kipume edasi lükkama asju, mida me tõesti ei taha teha, aga selle tagajärjel tegutseme vähem tõhusalt. Käsilolevale tööle on palju raskem keskenduda, kui sind vaevab mure mingi ebameeldiva ülesande pärast ja seepärast oleks parem see lihtsalt ära teha. Edukad inimesed alustavad päeva kõige raskematest ülesannetest ja jätkavad lihtsamatega ning seda peaksid ka sina proovima!

 

Hakka hommikul end kohe liigutama

Kas hommikvõimlemine kõlab nagu piinamine? Võib-olla jah, aga kas sa oled seda tegelikult kunagi proovinud? Hommikvõimlemisega peab ehk veidi harjuma, aga kui oled sellega kohanenud, ei kujuta sa oma elu selleta ettegi. Edukad inimesed treenivad kohe hommikul, osalt seepärast, et siis on neil kõige rohkem aega, ja osalt ka seepärast, et see aitab ärgata ja valmistab toredaks päevaks ette.

 

Söö korralik hommikusöök

Muidugi oled sa juba kuulnud, et hommikusöök on päeva kõige tähtsam toidukord, aga selle tähtsusest ei saa liiga palju rääkida. Pealegi on veel tähtsam süüa õigesti – tasakaalustatud segu täisteravilja, valke ja häid rasvu annab su organismile kõike, mida see edukaks päevaks vajab.

 

Sea endale eesmärke

Kui sa ei tea, mida sa tahad saavutada, kuidas sa saad teada, kas oled edukas? Seepärast ongi nii tähtis seada endale selged eesmärgid, mis sind päev läbi suunavad. Millal võiks olla selleks parem aeg kui hommikul? Varu paar minutit, mõtle kõik läbi ja järgi oma kava ülejäänud päeva jooksul.

 

Ärka tund varem

Jah, hea uni on tähtis, aga me ei palugi sul sellest loobuda. Nihuta oma päevakava nii, et läheksid varem magama. Sedasi saad ka varem ärgata ja alustada päeva enne kõiki teisi. Kujutle vaid kaunist päikesetõusu, värskelt keedetud kohvi ja ees tervet päeva täis väikseid isiklikke võite. Kas tekib tunne, et võiksid ka hommikuinimeseks hakata?