Blogija Anne: kaalulangetusel on kvaliteetne uni väga oluline

Blogija Anne, kes on viimase paari aastaga kaotanud 50kg kehakaalu ja muutnud kõik eluviisid tervislikumaks ja teeb paremaid valikuid, tunnistab, et üks oluline aspekt on kindlasti kindel, stabiilne ja kvaliteetne uni.

„Kuigi ilmselgelt teadsin, et uni on oluline ka varem, siis ma täielikult ignoreerisin tõsiasja, et nii kaalu langetamiseks kui lihase kasvatamiseks on vaja piisavalt pikka ja kvaliteetset und. 

Kui palju und inimene vajab, on iga inimese jaoks individuaalne, aga üldiselt on seda vaja vähemalt 7 tundi ööpäevas. Ja sealjuures on veel tähtis, et oleks kindel ööpäevane rütm ehk magaksid iga päev enam vähem sama ajal. Eriti ideaalne on see, kui saaks magama enne südaööd, sest sellisel kellaajal uni aitab vereloomele ja organismi taastumisele kõige paremini kaasa,“ jagab ta oma blogis nippe.

„Viimasel ajal on hakanud tervislikele eluviisidele järjest professionaalsemalt lähenema ja olen mõistnud, et ei ole piisav kui  ainult õigesti süüa ja teadlikult trenni teha, vaid vajalik on ka kvaliteetne uni. Sa võid trennis väga palju pingutada ja süüa tihedalt ning  teadlikult, aga kui sa öösel üleval passid ja korralikult ei maga, siis läheb palju sinu poolt trennis tehtud tööst kaduma.“

Ta kirjutab, et kuna ta valmistab ja planeerib kõik oma toidukorrad järgmiseks päevaks ette ja kui ta õigel ajal magama ei lähe, aga päevane toidunorm on juba ära söödud, võib kõht enne magama minekut tüjaks minna. „Vähem und tähendab reeglina suuremat toidukogust ööpäeva jooksul. Seega on oluline jääda enne magama, kui kõht pärast viimast toidukorda tühjaks läheb.“

Anne kinnitab, et üks väga oluline asi, mis magama jäämist ja unekvaliteeti mõjutab on hea madrats. Selleks et kiiresti uinuda, peab madrats olema mugav, aga mitte liiga pehme.

„Oluline põhjus, miks me öösel ärkame ja miks uni on pinnapealne, on ebasobiv madrats. Teadlased on leidnud, et hea madratsi korral muudab inimene öö jooksul magades oma asendit 10-15 korda. Ebasobiva madratsiga muudetakse aga öösel isegi kuni 50 korda.“

Loe lähemalt Anne blogist.

Napsie pühendab terve juunikuu blogijatele. Esiteks on Napsie Eesti Blogiauhindade toetaja. Teiseks soovime me, et kõik blogijad saaksid oma seljad välja puhatud. Kolmandaks soovime me seda, et ka kõik blogide lugejad saaksid hästi magada. Seetõttu pakumegi juunis kõikidele EBA koodikasutajatele kõiki madratseid 30% soodsamalt!